matematik oyunları

Dinozor vs Matematik – Çocuklar Için Matematik Oyunlar

1024x750

Matematiğin dinozor kralı olmak için neye ihtiyacın var? Dinozor oyunları mı? Peki başka? Çocuklar için eğlenceli matematik oyunları mı? Belki de eğitici matematik oyunları? Dinozor vs Matematik Oyunları’nda ihtiyacın olan her şey var!
Dinozor matematik problemlerini çöz ve geçmişte yaşamış büyük dinozorlardan kendi koleksiyonunu oluştur. Çocuklar İçin Dinozor ve Matematik Oyunları, çocukların zihin egzersizi yapabilmesi için tasarlanmış bir zekâ oyunudur. Bu oyunu bırakmak istemeyeceksin, çünkü ardından ne geldiğini öğrenmek için yanıp tutuşacaksın. Biraz matematik dersi al ve kısa sürede matematiğin dinozor kralı ol!
Matematik kahramanını seç- korkusuz dâhi Max Saurus veya zeki ve güzel Zoe Saurus. Max, kızkardeşi Zoe ile birlikte Mesozoik Çağı keşfetmek üzere bir zaman makinesi geliştirdi. Ö dönemde yaşamış olan dinozorlar ve mağara adamları hakkında bilgi edinmek istiyorlar. Dinozorlarla tanışmak için önce mağara adamı ile karşılaşman ve matematik problemlerini çözmen gerek.
ÖZELLİKLER
12 dinozor hikâyesi
60 seviyeli dinomania ve matematik egzersizi
Kolay, normal ve zor şeklinde zorluk seviyeleri
Çarpma, bölme, toplama, çıkarma
Tek değişkenli denklemler
Ondalık sayılarla matematik işlemleri
0-1000 (0-10, -20, 0-100, 0-1000) arasında sayılar oyunu
1. -5. Sınıflar için matematik egzersizleri ve 6.-8. Sınıflar için matematik egzersizleri
Ücretsiz matematik dersi
MATH EGZERSİZLERİ
◆ Toplama Çıkarma Oyunları:
Örnekler:
34 + 46 = 80
10 = 2 + 8
32 – 18 = 24 – 10
82 – ? = 36

◆ Çarpma Bölme Oyunları:
Örnekler:
4 x 3 = 12
24 = 8 x 3
12 : 4 = 27 : 9
25 : ? = 5

DİNOZORLARLA İLGİLİ BİLGİLER
Dinozorlar hakkında bilgi edin! Dinozor ülkesine girdiğinde, tüm dinozor türlerini görme ve bu tarih öncesi hayvanlar hakkında çok ilginç şeyler öğrenme şansını elde edeceksin. Her 5. Seviyede, efsanevi dinozorlar sana doğru gelecek. Onlarla karşılaşmadan önce dinozorlar hakkında bilgi edineceksin. Stegosaurus, Allosaurus, Ankylosaurus, Diplodocus, Triceratops, Coelophysis, Pentaceratops, Spinosaurus, Velociraptor, Mammoth, Smilodon ve elbette daha çok T-Rex tanınan Tyrannosaurus Rex ile tanış. Çocuklar için tasarlanmış bu zeka oyunu ile tüm dinozor adlarını öğren. Uzun boyunlu dinozorların, et yiyen dinozorların ve bitki yiyen dinozorların hangileri olduğunu öğren.

EĞİTİMCİLER İÇİN
Çocuklar İçin Dinozor ve Matematik Oyunları, çocukların dinozorlarla dolaşırken matematiğin eğlenceli yanını keşfedeceği mükemmel bir oyun. Değerlendirme söz konusu olduğunda matematik, çocuklar a sıkıcı hatta korkutucu gelebilir; fakat dinozor matematiği ile çocuklar 2. , 3. Ve 4. Sınıf matematiği hakkındaki tüm olumsuz düşüncelerinden kurtulacaklar, matematikten korkmayacaklar. EĞİİMCİLER seçeneği ile öğretmenler ve ebeveynler çocukların matematikteki ilerlemesini kontrol ederek başarılı ve başarısız oldukları matematik işlemlerini görebilirler. Bu oyun çocuklara, zihinsel matematik becerilerini geliştirmelerinde yardımcı olmaktadır.
Çocuklar için eğlenceli ve eğitici matematik oyunları bulmak kolay değil. Çocuklar İçin Dinozor ve Matematik Oyunları’nı telefonuna veya tablet bilgisayarına ücretsiz olarak indirebilir ve eğlenirken matematik öğrenebilirsin.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s